W październiku w ramach akcji charytatywnej rozpoczętej w Krakowie, odbędą się koncerty jazzowe dla wybitnego fotografika i przyjaciela naszego miasta, Marka Karewicza. 

 

mk1     mk2
 
 
 

   Na pierwszy z nich zapraszamy w czwartek 20 października o godz. 19.00 do Galerii Sztuki Arkady. Na koncercie wystąpi legendarny szwedzki saksofonista Göran Larsen w towarzystwie: Dariusza Igielskiego (fortepian), Bartosza Stępnia (kontrabas) oraz Wojciecha Lubczyńskiego (perkusja). Göran Larsen gra na saksofonie tenorowym oraz sopranowym. Jego muzyka porusza się w gatunku mainstreamu jazzowego, a styl przypomina grę wielkich mistrzów takich jak Gerry Mulligan czy Dexter Gordon. Spotkanie otworzy gitarowym repertuarem Maciej Smoluch. Ale „ nie w samej muzyce nadzwyczajność, tylko w tym, że artyści oraz publiczność będą mogli pomóc Markowi. To paradoks, że twórcy okładek nie dostają tantiem. Paradoks, że fotografika, który przekazał nieodpłatnie cały swój dorobek (kilka tysięcy zdjęć) dzisiaj nie stać na rehabilitację potrzebną by mógł funkcjonować”. Na koncercie go jednak nie zabraknie. Będzie to doskonała okazja do rozmowy i nabycia prac artysty, a nade wszystko pomocy. Pełen dochód ze sprzedaży biletów oraz zdjęć zasili konto pana Marka.

    Na kolejny z koncertów zapraszamy w niedzielę 30 października o godz 19:00. Szczegóły wkrótce.

   Bilety na oba spotkania są dostępne w Galerii Sztuki Arkady (ul. Rzeźnicza 4, 97-200 Tomaszów Maz). Cena: 25 PLN. Informacje pod nr tel. 44 724 91 98.

 

   Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach, a przede wszystkim do wsparcia podjętych przez nas działań charytatywnych na rzecz artysty.

 

 

   Z tej okazji Galeria Sztuki Arkady zaprasza na wieczór literacki według pomysłu Barbary Ulikowskiej pt. Nic zwyczajnego. W programie prezentacja najnowszej książki Michała Rusinka o jego długoletniej współpracy z poetką, poczta literacka (porady Szymborskiej udzielane młodym literatom), nowy konkurs  na „lepieje” i widowisko kabaretowe przygotowane przez Wydawnictwo ZNAK pt. Lubże, Szweda, lub! z udziałem luminarzy kultury, w tym samej Wisławy Szymborskiej. 

    Spotkanie odbędzie się w „Arkadach” w niedzielę 9 października 2016 roku o godz.17.00.

    Zapraszamy wszystkich miłośników poetki, poezji w ogóle (będzie tych osób chyba dwie na tysiąc), a także tych, którzy poezji nie lubią ale lubią dobre towarzystwo.

 

wisława

     Dnia 02-10-2016 roku (niedziela) o godz 18:00 w legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami odbędzie się charytatywna aukcja fotografii wykonanych przez Marka Karewicza. Poniżej przedstawiamy prace, które na niej można wylicytować. Będzie to doskonała okazja do osobistego spotkania i rozmowy z samym autorem. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rehabilitację i dalsze leczenie pana Marka.

 

   Również tego wieczoru o godz 20:30 w Kościele Św. Katarzyny (ul.Augustiańska 7, Kraków) odbędzie się koncert, na którym wystąpią : Gunter Wehinger - flet , Bogdan Hołownia - fortepian,Wojciech Pulcyn - kontrabas, a fundusze ze sprzedazy biletów zasilą konto naszej akcji.

 

      Zapraszamy do wsparcia naszych działań.

 

fot1 fot2  fot3

 

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z artystami których spotkacie w Galerii Arkady już w maju!
 
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA

Pierwszy polski zespół jazzu tradycyjnego, którego fanom muzyki, nie tylko jazzowej, nie trzeba przedstawiać. Zdobywca pierwszego miejsca w plebiscycie czasopisma JAZZ FORUM na najlepszy zespół jazzu tradycyjnego. Powstał w Krakowie w listopadzie 1962r. Inicjatorem powstania grupy był Jan Kudyk, w jej skład weszli studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej. Panowie wydali ponad 30 płyt, między innymi zarejestrowany występ z Sacramento Silver Jazz Jubilee, czyli festiwalu jazzu tradycyjnego, na który zapraszani są co roku, nieprzerwanie od ponad 30 lat.

W piątek, 2 maja, o godzinie 19.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Tomaszowa na koncert polski pt. „Wiwat Maj”.

 

20

 

Przyjaciele!

 W tym roku GALERIA SZTUKI ARKADY obchodzi wyjątkowy jubileusz 20. lat pracy na rzecz kultury w Tomaszowie Mazowieckim.To wydarzenie jest dla nas niezwykle ważne.

Działalność Galerii na przestrzeni lat niejednokrotnie wykraczała poza województwo, miała zasięg ogólnopolski i do tej pory jest śledzona przez jej sympatyków w całym kraju.

Także w tym roku gościć będziemy znakomitych artystów świata kultury i sztuki. Jubileusz obchodzić będziemy przez cały rok, ale jego kulminacja przewidziana jest na wiosnę, lato i jesień.

3 maja 2014, godz.
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA &

STANLEY BRECKENRIDGE (USA)

11 czerwca miał miejsce wernisaż wystawy „pod palmami” Pana Jacka Frąckiewicza.

Wystawa zatytułowana „Malowidła - obrazki z życia bab plażowych i kotów szwendaczy” potrwa do końca lipca.

 kot

1 maja 2014, godz.
4 maja 2014, godz. 19:00

Koncert wiolenczelowy Agaty Kurzyk

4 maja 2014, godz. 17:00
"Liryka miłosna na głos i gitarę"

Bożena Hausman - sopran, Jan Oberbek - gitara