W październiku w ramach akcji charytatywnej rozpoczętej w Krakowie, odbędą się koncerty jazzowe dla wybitnego fotografika i przyjaciela naszego miasta, Marka Karewicza. 

 

mk1     mk2
 
 
 

   Na pierwszy z nich zapraszamy w czwartek 20 października o godz. 19.00 do Galerii Sztuki Arkady. Na koncercie wystąpi legendarny szwedzki saksofonista Göran Larsen w towarzystwie: Dariusza Igielskiego (fortepian), Bartosza Stępnia (kontrabas) oraz Wojciecha Lubczyńskiego (perkusja). Göran Larsen gra na saksofonie tenorowym oraz sopranowym. Jego muzyka porusza się w gatunku mainstreamu jazzowego, a styl przypomina grę wielkich mistrzów takich jak Gerry Mulligan czy Dexter Gordon. Spotkanie otworzy gitarowym repertuarem Maciej Smoluch. Ale „ nie w samej muzyce nadzwyczajność, tylko w tym, że artyści oraz publiczność będą mogli pomóc Markowi. To paradoks, że twórcy okładek nie dostają tantiem. Paradoks, że fotografika, który przekazał nieodpłatnie cały swój dorobek (kilka tysięcy zdjęć) dzisiaj nie stać na rehabilitację potrzebną by mógł funkcjonować”. Na koncercie go jednak nie zabraknie. Będzie to doskonała okazja do rozmowy i nabycia prac artysty, a nade wszystko pomocy. Pełen dochód ze sprzedaży biletów oraz zdjęć zasili konto pana Marka.

    Na kolejny z koncertów zapraszamy w niedzielę 30 października o godz 19:00. Szczegóły wkrótce.

   Bilety na oba spotkania są dostępne w Galerii Sztuki Arkady (ul. Rzeźnicza 4, 97-200 Tomaszów Maz). Cena: 25 PLN. Informacje pod nr tel. 44 724 91 98.

 

   Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach, a przede wszystkim do wsparcia podjętych przez nas działań charytatywnych na rzecz artysty.